Ha nem csak én vagyok, aki 100 kilónál is nehezebb, akkor szívesen látnám a hozzászólásotokat, véleményeteket erről a diétáról. Úgy gondolom, hogy akinek sikerült magát ilyen súlyra feltornáznia, az már többször is megpróbált lefogyni, de mindig több jön vissza, ha abbahagyja az éppen aktuális diétát. Nekem már elment minden fogyókúrától, csodaszertől a kedvem, kitartásom, de most ez új erőt adott. Eddig kb.négy kilót adtam le 15 napalatt.

fórum: 

hozzászólások

Nagyon sokszor görcsöl a lábam, a gyógyszerész azt mondta, hogy a káliumból csak napi egyet szabad bevenni, de a magnézium is segít, abból kettőt is be lehet venni egy nap. Az édesség utáni vágyam újult erővel támad. Most már megoldom, összegyűjtöttem néhány receptet, amiket meg fogok csinálni, és készenlétbe helyezem, nehogy bűnbe essek.

Lehet, hogy nem is az édesség, hanem a nassolás utáni vágyat kéne megszüntetni. Olvasgatom a naplókat és szinte mindenki elkövet egyszer-egyszer valamilyen tilos dolgot. Én is bűnbe estem. Egyik este - felbátorodva, hogy lehet enni egy kevés mogyorót - bezabáltam majdnem egy egész doboz mogyit. Majdnem 15 dkg. Azóta rá sem merek állni a mérlegre.
Vettem krómot még pénteken, de még nem vettem be.

Én még egyszer sem bűnöztem. Sőt! Ma tésztát főztem a családnak, ÖSZTÖNÖSEN bekaptam egy darabot, hogy ellenőrizzem, megfőtt-e, szétharaptam, s rájöttem, nem szabad. Kiköptem.:))
Ha beveszed a Chromium picolinátot, nem fogod kívánni az édességet, ez tuti. Korábban én napi 2-3 dl csokipudingot belöktem, most eszembe se jut, hogy kéne.

Nekem is csak az az egy "bűnözésem" volt. Képzeld, tegnap egy oktatáson voltam, az egyik szünetben legalább hatféle sütikét tettek ki az asztalra, mindegyik olyan volt, amilyet én nagyon-nagyon szeretek. És én nagyon nagy hős voltam. Bátran ellenálltam! A tablettákkal úgy vagyok, hogy már úgyis olyan sokat szedek, lehetőleg igyekszem nem beszedni azokat, amelyeket nem muszáj. De ha végképp nem bírom ki, akkor van készenlétben, elkezdem szedni. Ezek a vágyak is hullámzóak, most éppen jól vagyok, de estefelé szokott rámtörni a nasikényszer.

Felment megint a vérnyomásom!!
Mindig is nagyon magas volt, de amióta Atkinsezem helyre állt. A mai nap viszont majd megőrültem tőle, majd meghalok úgy fáj a fejem, ki akar törni belőle a vér. Nem tudom miért van. Nem tud valaki segiteni?Köszönet!
Anett

Most felfüggesztettem néhány napra a diétát, mert kivizsgáláson vagyok. De amint lehet folytatom, azaz kezdem újra. Ti hogy bírtátok a 20 g -os bevezetőt?
Én nagyon rosszul, így lehet, hogy csak 1 hétig csinálom majd, aztán megyek a 30 -40 r-ra. Persze lehet, hogy túl sokat nyafogok! ( Nem merek mérlegre állni!)

Én nagyon jól bírtam az első szakaszt, igazából a sok hús okozott problémát és a sokféle zöldség hiányzott. Nem fájt a fejem, csak elég gyenge voltam, de lehet,hogy az nem a diétától volt. Igazából én még mindig átmeneti állapotban vagyok az első és a második fázis között, mert 108 kg-ról indultam, most 100 kg körül billegek, tehát még nagyon sokat kell fogynom. Már többféle zöldséget eszek, tejtermékeket is, és nagyon jól vagyok. Fel a fejjel, kitartás!

Ez utóbbival nekem elég sok gondom akad ettől a diétától. De amikor sikerül, akkor fogyok is, aztán napokig semmi. Most is a 100 kg-nál billegek, de nem akar elmozdulni. Már sokat fogyóztam, tudom, hogy itt hosszú ideig ácsorog a súlyom, nem türelmetlenkedek. Kinek hogy sikerült a húsvéti diéta? Sütikék nélkül?

Egy régi vicc jutott eszembe:

Az ifjú elmegy a bölcs öreg erdei remetéhez és kérdezi:
-Ha nem eszem ártalmas dolgokat, nem iszom alkoholt, és nem paráználkodom, akor sokáig fogok élni?
Mire a remete:
-Hogy sokáig-e? Azt nem tudom. De hogy nagyon hosszúnak fog tűnni, az biztos!

Szóval kell néha bűnözni is, hogy legyen mihez mérni az erényt!

Ha lenne ex-100 kg felettiek klubja, akkor én most oda átlépnék ám! Még nem nagyon merek dicsekedni, de 99 kg lettem! Mostanában nagyon szeretnék mindenféle igazi édes sütikéket enni, nemám édesítőszereset, hanem igazi cukrosakat, mézeseket, stb. Remélem elmúlik, vettem már krómot. Azért én mindig idetartozónak érzem magam, mert az fontos, hogy ki honnan indul. Tudjátok, a gyökerek...visszahúz a szívem.

Dóri ne keseredj el.Ebből a klubból senki nem mehet el mig nem érte el a kitűzött célt.Ha máshogy nem megy befalazzuk és azt eszik amit a fönökasszony naponta bead a kisablakon:))
Menni fog..a kezdet nehéz és légy türelemmel, hisz nem két hónap alatt szedtük magunkra a terhet.Segítség meg mindíg akad, akár egy-két biztató szó.Miért pont Neked ne menne, hisz már fogysz?

Erzsi! Ha komolyan gondolod, hogy le akarsz fogyni, akkor le is fogsz ezzel az atkinsszal. Nehezebb elhatározni, mint megcsinálni. Nekem az első három kiló hamar lement, de az jórészt csak víz, utána több mint egy hétig semmi. Ne add fel, kitartás! Írdd meg, hogy miket eszel, lehet, hogy azzal van a baj.

Már többször gondoltam rá, de mindig lebeszéltem magam, mert nehogy félreértse valaki, ez nem társkereső. Arra gondoltam, hogy nem lenne-e kedvetek találkozni. Persze tudom, hogy mindenki rohan, elfoglalt, és még a kaják elkészítése, beszerzése is sok időt vesz igénybe, de ha valaki még támogatja ezt a gondolatot, akkor én - mint fő elfoglalt - örülnék egy-egy találkozásnak. Tudom, hogy az ország minden csücskéből vagyunk itt. Én pl. budapesti vagyok. XXII. és XI. kerületi orientáltsággal. Járok uszodába. Sajna nem elég rendszeresen, de ott is lehet találkozni.
Mi a véleményetek?

Kedves Dóri! Köszönöm, hogy figyeltél rám. Ma jobban el vagyok keseredve, mert reggel egy kg-mal többet mutatott a mérleg, mint tegnap. A folyadék még kevés, másfél litert tudok meginni. Pisilni kevesebbet tudok, mióta fogyiba kezdtem Enni igyekszem a megengedettet. Nem is lengtem ki tudtommal: sonka, virsli, felvágott, elég sok sajtot( kell a kenyér pótlására, így tudom tartani a diétát), tejfölt ettem tegnap kakaóporral és édesítőszerrel, nagyon jó volt csoki helyett, és még tojást főzve, sütve, s mindezekhez kevés zöldséget. paprikát, paradicsomot, retket. Iszom jódaqát a pajzsmirigy jobb működésére, élesztőkapszulát eszem, mert kell a B vitamin. Gyakran eszem, keveset. Nem tudom hol a hiba. A mozgással nagyon rosszul állok, mert az izületeim nagyon betegek, s nem megy. Tanácsot kérek. Köszönöm. Szorítok mindenkinek.

Kedves Erzsi! Tudtommal sem a paradicsom, sem a felvágottak, sema virsli nem igazán jó az első szakaszban. A kakaóval is vigyázni kell. Viszont a tejföl helyett tejszínből (abban kevesebb a szénhidrát)lehet habot verni és azt izesíteni. Egyél inkább csirkét, ehetsz kolbászt, szalonnát, parasztsonkát, töpörtyűt, majonézt (ezt inkább te készítsd el, mert a boltiban van cukor). Első fázisban a tesjtermékek nem igazán ajánlottak. Készíts mindenféle húsokat és viszonylag kevés zöldséget. Fejes salátát ehetsz. Legjobb a savanyú káposzta, abban 0 szénhidrát van. És ezek után annyira szomjas leszel, hogy min.2 liter vizet, deinkább többet meg fogsz inni.

Kedves Dóri! S Mindenkinek, aki segít!
Köszönöm a tanácsokat. Keveset fogyasztottam sajtot. A kakaót pedig elhagyom. Vátoztatok. Mi az, amit könnyen el lehet vinni a munkába,s az első fázisban is fogyasztható,- hogy kibírja az ember egész nap a munkahelyén, ne kelljen feladni? Ezért örültem egy kis sajt mellé a felvágottnak, virslinek.

Gondold végig a hetedet, menj el vásárolni, szerezz be mindent, ami 3-4-5 napra elég, készíts el mindent, amit tudsz előre. Pl. sült hús, sült csirke, vigyél kolbászt, salátát, tojást, tonhalat, rengeteg recept van már, készítsd el előre. Ez azért isjó, mertha éhes vagy, van mihez nyúlni, és el is vihetők a munkahelyre, suliba.

Oldalak

Tartalommegosztás

Feliratkozás Feliratkozás a címlapon megjelenített tartalmakra csatornájára